+372 5199 0423

Kõhuplastika

Kõhu eesseina plastika (abdominoplasty) on sobiv operatsioon nendele patsientidele, keda häirib kõhuseina naha ja lihaste väljavenimine, samuti rasva ladestus kõhu piirkonda. Kõhu eessena deformatsioon on sage probleem (mitmik)raseduse järgselt, suure kaalukaotuse korral, samuti võib põhjuseks olla pärilik kudede lõtvus.

Operatsioonieelne konsultatsioon
Selgitatakse välja patsiendi ootused ja võimalus neid soove teostada. Räägitakse patsiendi tervislikust taustast, selgitatakse tarvitatavad ravimid. Operatsiooni eelselt on soovitav langetada planeeritud ideaalini ja stabiliseerida kehakaal.

Patsiendi läbivaatusel teostatakse kõhuseina, hinnatakse naha kvaliteet ja liig; uuritakse võimalike lihaste lahknevuse ja songade suhtes. Haigusloo jaoks tehakse patsiendi kehast fotod. Teostatakse mõõtmised, samuti planeeritakse operatsioonimeetod ning tulevaste armide asukoht.

Operatsioon

Operatsioon teostatakse üldnarkoosis ja kestab tavaliselt 2-3 tundi. Operatsiooni käigus eemaldatakse liigne nahk, ümberpaigutatakse naba, vajadusel lähendatakse ja pinguldatakse kõhu lihased. Lõige planeeritakse tavaliselt kaarjalt alakõhule, nii et arm jääb hiljem aluspesu varju. Vajadusel on võimalik kombinatsioon rasvaimuga. Sageli jäetakse haava dreenid.

Taastumine

Patsient lubatakse koju tavaliselt operatsioonijärgsel hommikul.*

Taastumine on iga patsiendi puhul individuaalne. Operatsioonijärgne valuravi on vajalik esimestel päevadel, kuna koetraumast on tekkinud turse, tugevamat valu põhjustab teostatud lihasplastika. Esimestel päevadel võib olla raske end sirgeks ajada.* Haavad on kaetud haavateipide ja plaastritega kuni 2 nädalat, misjärel alustatakse armiraviga. Survepesu/korseti kandmine on vajalik pidevalt 4-6 nädala jooksul. Esimestel nädalatel peale operatsiooni on soovitav vältida rasket füüsilist koormust.

Võimalikud riskid
Vahetult operatsiooni järgselt on võimalik turse, mis võib kesta pikemat aega, ebamugavustunne, kõhunaha tundlikkuse muutused, nahaalused verevalumid. Põletikku esineb harva. Sage on haavade paranemise aeglustumine ja koevedeliku kogunemine operatsioonipiirkonda. Harvem on võimalik nahakärbus, eriti kui kõhuplstika on teostatud koos rasvaimuga.

* Antud tekstis toodud näited on individuaalsed ja tulemused võivad erineda erinevate patsientide puhul. Võta ühendust arstiga täpsema informatsiooni saamiseks.

Rasvaimu (kaks piirkonda) alates 1890 €
Kõhuplastika alates 4190 €
Õlavarreplastika alates 2990 €

Galerii

Rindade suurendamine 4190 €
Rasvasiirdamine rindadesse 3690 €
Rindade tõstmise operatsioon 4190 €

Galerii

Silmalaugude operatsioon 1390 €
Lõua rasvaimu 1090 €
Ninaplastika (rinoplastika) 3000-5000 €

Galerii

Konsultatsioon

    Sõnum: